TÜRKİYE DE YAPAY BİTKİ, AĞAÇ VE YAPAY DİKEYBAHÇE UYGULAMALARI

Türkiye’ de Yapay Bitki, Ağaç ve Yapay Dikeybahçe Uygulamaları

Ülkemizde binalarınızın sert havasından kurtulmak, bakım ihtiyacı duymayan yapay bitki,ağaç  uygulamaları ile dış ve iç mekanda katma değer sağlayacak ürünlere ulaşmak kolaydır. Bunun birkaç yöntemi mevcut. İnternet tarayıcıdan arama yapıp ürünlere ulaşmak ve kendi zevkinize göre kendi imalatlarınızı yapmaya çalışmak  ya da profesyonel destek alarak bu uygulamaları firmalara yaptırmak.

Yapay Bitki, Yapay Ağaç, Yapay Dikeybahçe Alırken  Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Piyasa da yapay bitki alırken ve yapay bitki uygulamaları yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli püf noktaları mevcuttur. Bunlar sırası ile; Dış mekanda yapay bitki uygulaması yapılacaksa satın alınacak veya uygulama yaptırılacak firmaya mutlaka UV Dayanımlı yapay bitki olup olmadığını sormak, mümkünse üniversite raporlarını veya sertifikalarını istemek olacaktır. Çünkü dış mekanda herkes yapay bitki uygulaması yaptığını iddia edebilir, ancak Uv dayanımlı olmayan yapay bitkiler , yapay dikeybahçeler kısa süre içerisinde renk atacak, solacak ve uygulama yeri çok kötü duracağından dolayı harcanan para da boşa gidecektir.

İkinci önemli konu ise; Yapay Dikeybahçe, Yapay Bitki, Yapay Ağaç uygulamalarını yaptıracak firmayı seçmektir. Uygulama yapılacak alanın doğru tespiti, tam olarak ne istediğinizin size sunulması ve yapay da olsa canlı bitki bilgisi çok önemlidir. Ayrıca hizmet sonrası hizmet talepleriniz için firmaların geçmişi, referansları, kaliteleri büyük önem oluşturmaktadır.

Unutmayın yapılacak yapay bitki, yapay dikeybahçe, yapay ağaç imalatları gerek evinizde, gerekse işyerinizde sizin, markanızın müşterilerinize ve misafirlerinize karşı bir aynanız özetle vizyonunuzu teşkil edecektir.

UV DAYANIMLI YAPAY DİKEYBAHÇE

Yapay bitkilerin çoğu uv katkılı değildir. Ve dış mekanda kullanıldığında renk atmaları, solmalar olmaktadır. Bu da kısa sürede görüntü ve ürün bozulmalarına sebebiyet vermektedir. Türkiye' de UV dayanımlı dış mekan dikeybahçe malzemeleri ve uygulamaları 618 concept tarafından uygulanmakta ve ciddi müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Yapay Dikeybahçeler Dış mekanda uv dayanımlı olduğu için güneşe karşı solma, yıpranma gibi dış faktörlerden etkilenmezler. 

Yapay Ağaç, yapay bitki, yapay dikeybahçe, özetle dış mekandaki tüm dikeybahçe ler için biçilmiş kaftandır. Aynı zamanda Uv Katkılı dikeybahçe bitkileri Türkiye' de üretilmektedir. Dış mekanda dikeybahçe yaptırırken, ürünlerin UV katkılı olup olmadığını mutlaka sorunuz. 

618 Concept te yapay dış mekan dikeybahçe, bahar dalı , renk renk farklı bitkiler olmak kaydıyla birçok çeşit bulunmaktadır. info@618concept.com 

REINDEER MOSS

Reindeer Moss, kuzey yarımkürede doğal olarak yetişen bir yosun türü olmakla birlikte, Ren Geyiklerinin besin kaynağıdır. Orjinalinde doğada beyaz renkli olan reindeer moss, mumyalanmış yosun türlerinin görsel olarak en tercih edilenidir. 

Reindeer Moss doğada elle toplandıktan sonra mumyalama tekniğine tabi tutularak, farklı renklendirmeler yapılarak uygulamacı firmalara ithalatçılar aracılığı ile ulaşmaktadır. 

PEKİ Mosswall larda yada türkçe tabirle Yosun Duvarlarda Kullanılan reindeer moss neden bu kadar pahalı ?

Reindeer Moss; tamamen yurtdışından tedarik edilmesi, yosun duvar imalatlarında işçilik maliyetlerinin fazla olması ve m2 ye yaklaşık 7 kg reindeer moss uygulaması yapılmasından dolayı pahalıdır. 

Flatmoss, Balmoss, Reindeer Moss veya karışık, veya mumyalanmış bitkilerle birlikte kullanmak, tamamen tüketicinin talebi ile gelişerek 618 Concept Mimarlık Ltd Şti gibi birçok uygulamacı firmalarca müşterilerine mumyalanmış yosun , yosun duvar, mumyalanmış bitkili yosun duvar uygulamaları yapılmaktadır.

DIŞ MEKAN YAPAY BİTKİ TEMİNLERİ

DIŞ MEKAN YAPAY BİTKİ TEMİNİ

Dış Mekan Bitki Uygulamalarında yapay bitki tercih edilmesinin sebebi hem alanın efektif gözükmesi, hem de bakım, su ihtiyacı duymaması açısından önemli bir alternatiftir.

Ancak, yapay bitkilerin dış mekanda solması zaman içinde bozulması da ayrı bir handikaptır.

Bu yüzden, %100 Türk Malı ve UV Katkılı, güneşe ve dış mekan bozulmalarına karşı özel olarak üretilmiş yapay bitkiler mevcuttur.

Yapay bitkilendirme de; Defne, Nergis, Çay, Fesleğen, Boncuk, Diken, Şeflera (Sheflera) gibi bitkilerin birçok çeşit ve rengini 618 Concept Mimarlık Limited Şirketinde bulabilmeniz mümkündür.

Yapay Bitki ile dikeybahçeler, yapay bitki ile saksıda bitkiler, arajmanlar aklınıza gelebilecek birçok uygulama yapabilmekle birlikte, yine dış mekana dayanıklı yapay ağaçlar ile özel tasarımlarınızı 618 Concept ile irtibata geçerek yapabilirsiniz.

Sorunsuz iletişim için info@618concept.com , adresinden iletişime geçmeniz halinde gerekli desteği alabileceğinizi bilmenizi isteriz. Yine ilgili firmanın yapay dikeybahçe, yapay bitkilendirme, yapay ağaç  uygulamaları hakkında www.618concept.com sitesini de incelemenizi tavsiye ederiz.

MUMYALANMIŞ YOSUN VE BİTKİLER

Günümüzün iç dekorasyonda en trend ürünlerinden olan ve iç mekanlarda yeşil ve gerçekçi bir doku vermek için kullanılan mumyalanmış yosun ve bitkilerin bir kısmı Türkiye’de üretilmekte, çoğunlukla ithal edilmektedir.

Yosun çeşitleri olarak genellikle yosun duvarlarda kullanılan 3 çeşit tür bulunmaktadır.

Bunlar reender moss, ballmoss ve flatmoss dur.

Reender moss halk dilinde ren geyiği yosunu diye tabir edilen ve İskandinav ülkelerinde yetişen bir yosun türü olmakla beraber, kullanıcılar tarafından en çok beğenilen yosun türüdür.

Mosswall olarak tabir edilen ve ballmoss, reender moss, flatmoss ürünleri kullanılarak yapılan yosun duvarlar, mumyalanmış bitkilerle de bezenerek kullanıcıların talebine göre yoğunluk ayarlanarak iç mekanlara ayrı bir hava, görsel şölen katmaktadır.

Talep eden kullanıcılar; bu tür uygulamaları piyasa da ; şoklanmış bitki, şoklanmış yosun, preserved moss, preservedplants, preservedflowers, mumyalanmış bitki, mumyalanmış yosun tabirleri ile karşılaşmaktadırlar. Tüm bu tanımlamalar aslında aynıdır.

Piyasada hizmet veren bir çok şirket bulunmakla beraber, dikkat edilecek hususlar mağdur olmamanız için çok önemlidir.

İthal edilen yosun ve bitkilerin ve yerli olarak tabir edilen yosun ve ürünlerin, mumyalama tekniğine göre mumyalanması, yosunların ve bitkilerin uzun yıllar kullanımda kalması anlamına gelecektir. Mumyalama tekniğine göre yapılmayan yosun ve bitkiler çok kısa sürede özelliğini yitirecek  ve görsellerde istenmeyen görüntülere neden olacaktır.

Mumyalanmış yosun ve mumyalanmış bitki uygulaması yapmak veya yaptırmak istiyorsanız; uygulamanın iç mekanda olmasına, mumyalanmış yosun ve bitki uygulamasının doğrudan güneş görmemesine, doğrudan havalandırma, klima gibi ekipmanların karşısında bulunmamasına, asla sulanmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sektörde kendisini kanıtlamış ve hizmetleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan 618 Concept Mimarlık Ltd Şti olarak mumyalanmış yosun, mumyalanmış bitki uygulamaları, reender moss, flatmoss, ballmoss tedarikleri için www.618concept.com web sitesi,  @618concept instagram sayfası veya info@618concept.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YAPAY AĞAÇLAR

İç ve dış mekanlarda mimariye tarz katacak yapay ağaçlar yapmak mümkündür.

İstenilen boyutta gerçek gövde veya yapay gövde ile oluşturulan ağaç türlerini istenilen boyutta yapılması için info@618concept.com mail adresinden irtibata geçmeniz yeterlidir.

Dış mekan uygulamalarda UV katkılı ürünler kullanılırken, iç mekan ürünlerde yapay ağaç taleplerinin ihtiyaçlarına göre ithal ürünler tercih edilmektedir.

Yaprakların gerçekliği veya uygulanacak ortamda talep edilen vurucu tasarımlar da dikkate alınarak yapay ağaçlar üretilebilir.

Yapay bitki, yapay dikeybahçe de de olduğu gibi yapay ağaçlarda da doğayı ve gerçek ağaç türlerini bilerek altın oran ve talep edilen ölçüler dikkate alınarak gerçeklik vurgusu ile tasarım çok önemlidir.

Aynı zamanda yapay ağaçların duruşu, yapay ağaçların bitki ve dalları zengin görsel bir efekt sağlayacağından ve bakım gerektirmediğinden büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yapay ağaçlar, yapay bitkisi ile, ağaç gövdesi ve dalı ile talep eden kişi veya kurumlara düzenli, özenli bir şekilde sunularak farklı yapay ağaç ve yapay bitki satın alabilirsiniz.

Bakım gerektirmediğinden Yapay dikeybahçe taleplerinin yanı sıra yapay ağaçlarda hızla yaygınlaşmaktadır.

Mimari tasarım veya uygulamalarda zaten yapısal imalatlar yapılacağından, bu imalatların; yapay dikeybahçe, yapay bitki, yapay bitki havuzunun yanısıra yapay ağaç ta istenilmesi; uygulama ve tasarımlarda sizleri daima bir adım farklı ve görsel olarak zengin gösterecektir.

Whatsapp